Sprzedaż szkła matowego, szkła mlecznego a Perlsatinu (producent Kamar)
Żeby móc porównać Perlsatin do szkła mlecznego czy szkła matowego należy najpierw określić co nazwy te oznaczają. Często inaczej określa typ swojego szkłą producent a inaczej firma zajmująca się sprzedażą.
Przyjęło się, że szkłem mlecznym nazywane jest szło, które „matowione” jest w swojej strukturze. To znaczy, że ograniczenie przezierności wynika z zabarwienia masy szklanej. Jest to szkło, którego powierzchnia z obu stron jest idealnie gładka, gdyż nie została trawle zmieniona przez działanie mechaniczne lub chemiczne.
Szkłem matowym określa się w Polsce całą grupę szkieł o ograniczonej przezierności, m.in. szkło piaskowane (mechaniczne naruszenie struktury powierzchni szkła), trawione/satynowane (chemiczne oddziaływanie na powierzchnię szkła), malowane/lakierowane (nanoszenie farb czy lakierów na powierzchnię szkła bez ingerencji w jego strukturę) oraz szkło barwione w swojej masie – w tym przypadku omawiane powyżej szkło mleczne.
Jak więc wynika z powyższego opisu Perlsatin należy do szkieł określanych potocznie jako szkła matowe, gdyż jest wysokiej jakości szkłem satynowanym.